Головна
 











Четвер, 28.03.2024, 12.46.28



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Категорії розділу
Бібліотека
Бик І.С.

Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Добре
2. Непогано
3. Відмінно
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Електронні книги » Бик І.С.

На порубіжжі дикого поля - 13

ХL


   Вирішальним кроком в становленні Федерації шахів України стало рішення її президента Бика І. С. взяти участь в 66-му Конгресі ФІДЕ. Разом з віце-президентом федерації Кирилюком В. А. 17 листопада 1995 року вилетіли в Париж. Цьому передувала велика підготовча робота. У травні цього ж року президенту ФІДЕ Флоренсіо Кампоманесу було направлено листа з проханням надати нашій федерації статус окремої зони ФІДЕ.
   На той час із 154 федерацій світу такий статус мали Канада (1927 р.), США (1934 р.), Росія (з 1948 р. як правонаступник СРСР) і Китай (1973 р.). Як видно, подібний статус впродовж 20 років не надавався жодній національній шаховій федерації. Статус окремої зони передбачає право проводити зональні турніри
чемпіонатів світу, напряму представляти своїх спортсменів і арбітрів до присвоєння міжнародних спортивних звань, мати власне представництво у Виконкомі ФІДЕ.
   Після 1991 року до однієї зони входили федерації України, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Литви, Латвії та Естонії. Президентом зони був естонський майстер Іво Ней, чудова людина, з ним Іван мав добрі стосунки. Справа полягала в тому, що сильна Федерація шахів України вже на початкових етапах розіграшу звань чемпіонів світу і Європи серед спортсменів різних вікових категорій завойовувала всі вихідні місця. Іншим федераціям практично не залишалось шансів.
   Ввечері, в перший день перебування в Парижі, Бик І. С. зустрівся з Ф. Кампоманесом і заручився його підтримкою. На другий день зібрався Виконком ФІДЕ. Кампоманес надав слово президенту Федерації шахів України.
   – Шановні пані і панове, – звернувся він до присутніх. – Дозвольте привітати вас від імені Федерації шахів України. Україна займає територію 603,7 тис. кв. км і налічує 52 млн. чоловік
населення, займає вигідне географічне становище з виходом до південних морів, межує з багатьма європейськими країнами. Поблизу закарпатського міста Рахова знаходиться географічний центр Європи.
   В Україні є близько мільйона любителів шахів, 29 міжнародних гросмейстерів і 44 міжнародні майстри. Федерація шахів України вже дещо зробила для популяризації шахів у світі. Наші шахісти стали срібними призерами 3-го командного чемпіонату світу, 30-ї Всесвітньої шахової олімпіади, золотими і срібними призерами 10-го командного чемпіонату Європи.
   Шановний пане президент ФІДЕ, пані і панове. У зв’язку з викладеним ми сподіваємося, що ви підтримаєте наше вмотивоване прагнення щодо отримання статусу окремої зони ФІДЕ.
Президент ФІДЕ надав слово для виступів. Слово взяв Курт Юнгвірт – президент Європейського шахового союзу, уродженець Австрії:
   – Федерація шахів України відома своїми спортсменами, подіями і організацією. Підтримую пропозицію про надання їй статусу окремої зони ФІДЕ.
   Представник Російської шахової Федерації міжнародний гросмейстер Юрій Авербах також підтримав цю пропозицію.
   Далі Кампоманес запитав, які ще будуть думки членів Виконкому.
   – Які можуть бути думки, це ж Україна!
   Іван здивувався: окрім нього від України там нікого не було. Запитав у сусіда, хто це. З’ясувалось – Анджей Філіппович, міжнародний арбітр із Польщі. Згодом вони потоваришували, він виявився чудовою людиною.
   Другого дня розпочав роботу 66-й Конгрес ФІДЕ. Після виступу президента ФШУ Кампоманес запитав думку делегатів. Тепер уже з залу пролунало:
   – Які можуть бути думки, це ж Україна! – Це знову був Анджей Філіппович.
   Делегати одноголосно проголосували за надання Україні статусу окремої зони «Україна – 1.9 ФІДЕ», її президентом і членом Виконкому ФІДЕ було затверджено Бика І. С.
   На Генеральній Асамблеї ФІДЕ навколо особи Флоренсіо Кампоманеса зчинився скандал. Його ініціатором став французький гросмейстер Башар Куатлі, за яким шлейф скандалів простягнеться через Москву і Париж аж до Елісти. Він вимагав відставки президента ФІДЕ, погрожуючи йому в противному разі судовим переслідуванням. Цю вимогу підтримав дехто з філіппінської федерації. Розпочалась гаряча полеміка. Лунало: демократія – це процедура. Найзапеклішим противником Кампоманеса був чемпіон світу Гаррі Каспаров. Він звинувачував президента в фінансових зловживаннях під час укладення контрактів перед лондонським матчем за звання
чемпіона світу з шахів. Звісно, Каспаров не міг пробачити йому і дострокового припинення безлімітного матчу між ним і Анатолієм Карповим у Москві. Засідання відбувалося під акомпанемент переговорів противників Кампоманеса, які велися між Парижем і Манілою.
   В решті-решт Кампоманес, зважаючи на ситуацію, приймає рішення подати у відставку і висуває своїм наступником на посаді президента ФІДЕ нікому невідомого Кірсана Ілюмжинова. Та раптом стається непередбачуване: на трибуну піднімається відповідальний секретар Російської шахової федерації Зеленков і зачитує листа її президента Макарова А. М. В ньому йдеться про те, що РШФ не розглядала кандидатуру Ілюмжинова на пост президента ФІДЕ і не підтримує її.

Іван Бик, Василь Кирилюк біля Ейфелевої вежі

 

   Виникла пікантна ситуація: РШФ виступила проти кандидатури громадянина Російської Федерації. В цей момент попросив слова багаторазовий чемпіон світу Анатолій Карпов. Він піднявся на трибуну і зачитав лист президента Російської Федерації Єльцина Б. М., в якому той рекомендував Ілюмжинова на пост президента ФІДЕ.
Розпочалося обговорення кандидатур. Президент Федерації шахів України Бик І. С. попросив слова і заявив:
   – Генеральна Асамблея ФІДЕ покликана відповідати за розвиток шахів у світі. Ми зацікавлені в тому, щоб президент ФІДЕ, а також інститути ФІДЕ розв’язали ситуацію, що виникла. Наш інтерес полягає в тому, щоб шахи розвивались. Ми підтримаємо кандидатуру президента, який зможе вирішити назрілі проблеми.
   Потім прийшла черга голосувати. Вирішив підтримати кандидатуру Ілюмжинова. Переважаючою кількістю голосів його було обрано президентом ФІДЕ. Зразу ж з протилежного кінця залу підійшов Анатолій Карпов:
   – Іване Сергійовичу, тепер ми будемо дружити.
   – Анатолію Євгеновичу, ми з вами давно дружимо.
   Дійсно, ще в 1982 році вони вперше зустрілись за шаховою дошкою. Відбулось це в Києві. Партія закінчилась внічию. Анатолій вручив тоді Івану свою книгу «А завтра снова в бой…!»
   Їх взяли в облогу журналісти, почали фотографувати. Просили написати англійською ім’я Кірсана Ілюмжинова.
Отже, Україна стала єдиною європейською країною з статусом окремої зони ФІДЕ.
   В рішенні 66 Конгресу ФІДЕ, який відбувся в Парижі 18-25 листопада 1995 року, зазначалось: «Пункт 73. Окрема зона для України. Розглянувши прохання Федерації шахів України (GA Annex 25 – ГА дод. 25), Виконавчий Комітет рекомендував і Генеральна Асамблея вирішила надати Україні статус окремої зони, Зони 1.9 ФІДЕ і затвердила проф. Івана Бика президентом Зони 1.9 ФІДЕ».

Президент ФШУ Іван Бик і екс-чемпіон світу з шахів
Анатолій Карпов на 66 Конгресі ФІДЕ. Париж, грудень 1995 року

 

   Крокував Іван Парижем і думав:
  – Тісний світ. Гинули паризькі комунари і гуляйпільські повстанці. Перші – за Свободу в демократичній державі, другі – за Волю в безвладній державі. Кость Кіндратович Бик пропонував главам антигітлерівської коаліції провести в Гуляйполі Міжнародний конгрес вільних міст. Його ідея перегукувалась з Магдебургським правом, яке надавалось європейським містам, мало його й місто Київ.
   Париж здивував великою чисельністю французів з чорною і смуглою шкірою – вихідців із заморських територій. Вразило, як поліцейські в метро безцеремонно обшукували їх, власних громадян, через побоювання проявів тероризму. Мешканці паризьких передмість, обурені дискримінацією, палили автомобілі, громили вітрини фешенебельних магазинів.
   Дивлячись на ці події, стало більш зрозуміло, чому Париж завжди прохолодно ставився до емігрантів зі Сходу – письменників, політиків. Незатишно відчували себе Лауреат Нобелівської премії Іван Бунін, революціонер-демократ Олександр Герцен, борець за незалежну Україну Симон Петлюра, анархо-комуніст Нестор Махно.

 

 

ХLІ


                                                                                                                                                                                         Розбойники, людоїди
                                                                                                                                                                                         Правду побороли,
                                                                                                                                                                                         Осміяли твою славу,
                                                                                                                                                                                         І силу, і волю.
                                                                                                                                                                                                      Шевченко Т. Г.

 

   Темні часи настали для русичів. Наближався 1240 рік від Різдва Христового. Незліченні орди з Азійських степів посунули на Київську Русь. Хижі розкосі очі ординців хана Батия криваво світились у відблисках пожарищ. Дзвони сорока сороків Київських церков били на сполох.
   Ратні люди, ремісники і ратаї ставали до оборони стольного Київ-града – колиски східних слов’ян. Серед іржання коней, реву верблюдів губились голоси його захисників.
   Коли стінобитні машини ординців пробили Лядські ворота біля Хрещатого яру (вони знаходились між нинішнім головпоштамтом і будинком профспілок на Хрещатику), захисники відступили до Софіївського собору і Десятинної церкви. Та сили були нерівні – впали стяги мужніх захисників. На чверть тисячоліття морок окутав Київську Русь.
   Через пітьму віків торують русичі шлях Свободі. Як пам’ять про темні часи, усіяний він палацами і монументами злодіям, мавзолеями тиранам, кістьми непокірних слов’ян. І в решті-решт сталося: як вісім віків тому, дзвони Михайлівського золотоверхого собору вдарили, і стрепенулися серця українців. Взявшись за руки, поновив народ зв’язок часів і заспівав Гімн Свободі. І пішов назустріч пращурам, і дійшов істини, що будемо сильними, якщо будемо разом. Тоді ніхто не зможе подолати нас.
   Гуде земля, палає Донбас. Від кроків Небесної Сотні прокинулась Київська Русь. І згадали нащадки заповідь пращурів: будьте сынами своих Богов, и сила их пребудет на вас до конца! (12, 51).
   Стогне земля, яку захищав Іванів батько. З Турецького валу, який він штурмом брав у 1944 році, хижо націлились на Херсонщину реактивні установки залпового вогню і гармати ворожої армії.
 Квітучі міста і села, де пройшла Іванова юність, лежать в руїнах. Українська армія, Національна гвардія, добровольчі батальйони що є сили боронять нашу одвічну землю.
   Мовчить Європа, намагаючись умиротворити агресора. Чекає свого часу…
   Не сходять з пам’яті зловісні слова Троцького Л. Д. «Без Украины нет России. Без украинского угля, железа, руды, хлеба, соли, Чорного моря Россия существовать не может: она задохнётся...» В роки громадянської війни насилав він на Україну босу й роздягнену Червону Армію, щоб, виконуючи вказівку Леніна В. І., «забрать излишки зерна» в українського селянина. 

                            Засідання Економічної ради Міністерства промислової політики проводить її секретар доктор                       економічних наук професор Бик І. С. (другий зліва). 26 травня, 1995 рік.

 

   Нічим не відрізнявся від них прихильник монархії генерал Денікін А. І.: «Никогда, конечно, никакая Россия, авторитарная или демократическая, республиканская или монархическая, не допустит отторжения Украины...»
Як видно, їхні «заповіти» втілюються в життя. Насправді ж, Росії, як і всій Європі, було б вигідно, щоб Україна стала сильною, незалежною державою, з якою вигідно торгувати, користуватись її транзитним положенням і рекреаційним потенціалом.
   Мовчить Європа, відбуваючись моральною підтримкою. Не спішить повернути мільярди, вкрадені злодіями і розміщені в її банках.
   Не дивлячись на величезні втрати, понесені в результаті агресії, науково-технічний потенціал України зберігає значні можливості. Ще недавно наша країна входила до вісімки країн, які проектують і випускають літаки: АНТК ім. Антонова, ВАТ «Авіант» (Київ), Харківський авіазавод. Значний оборонний потенціал являють собою танковий завод ім. Малишева (Харків), ракетний НВК «Південмаш» (Дніпропетровськ), ВАТ «Мотор-Січ» (Запоріжжя) та інші.
   Один-на-один бореться Україна. Від кроків Небесної Сотні прокинулась Київська Русь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХУДОЖНЬО-ЛІТЕРАТУРНЕ ВИДАННЯ
 

БИК Іван Сергійович
ТЕРЕЩЕНКО Лідія Антонівна

 

На порубіжжі

 Дикого Поля 

Роман-есе
 

Комп’ютерний набір Н. І. Морозова, А. Т. Сидоренко
Комп’ютерна верстка А. Т. Сидоренко
Фотознімки з особистого архіву автора

 

Здано до набору 3.06.2014 р.
Підписано до друку 17.12.2014 р. Формат 60х841/16
Папір офсетний. Гарнітура BalticaC. Друк офсетний.
Умовн. друк. арк. 17,44. Умовн. фарбо-
відб. 19,07.
Тираж 50 прим. Зам. № 1121.

 

Віддруковано у комунальному підприємстві
“Запорізька міська друкарня “Дніпровський металург”.
69057, м. Запоріжжя, вул. Антенна, 4.
Тел.: 34-13-30.

 

Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи
до державного реєстру видавців, виготівників
і розповсюджувачів видавничої продукції.
Серія ДК № 1909 від 18.08. 2004 р.

 

 

Категорія: Бик І.С. | Додав: admin (17.03.2016)
Переглядів: 436 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • ЗОУНБ









  • Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz