Сьогодні відзначається Європейський день пам’яті жертв тероризму.
День оголошений за пропозицією депутатів Європарламенту в пам’ять жертв теракту в Мадриді 11 березня 2004 року.
Цього дня в результаті серії наймасштабніших в історії Іспанії терористичних актів на одній із залізничних станцій загинула 191 особа, понад 2000 людей були поранені.
Серед жертв були і 50 іноземців, представники 16 держав.
Сьогодні європейці вшановують пам’ять усіх тих, хто загинув у результаті терактів
... Читати далі »
Гімн у перекладі з грецької мови означає святкова пісня і є одним із символів будь-якої держави, ідентифікуючи її на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях.
Державним Гімном України є пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля» на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького. Офіційно його музична редакція ухвалена Верховною Радою України 15 січня 1992 року.
А 6 березня 2003-го парламент ухвалив Закон України «Про Державний Гімн України». Народні обранці, зваживши на пропозицію тодішнього Президент
... Читати далі »
Масниця, або Колодій – одне з найдавніших народних свят, присвячене проводам зими й зустрічі весни.
Дата святкування Масниці щороку припадає на різні дати. Однак достеменно відомо, що Масниця розпочинається за тиждень до Великого посту й святкується впродовж усього тижня. У цьому році Масницю відзначають з 8 по 14 березня.
Масниця має язичницькі корені й спочатку її святкування було пов'язано з богом сонця Ярилом. З поширенням християнства церква додала його до свого календаря та наповнила новим змістом, проте й дотепер воно зберігає в собі багато язичницьких обрядів та древніх традицій.
У центральній бібліотеці ім. В. Діденка, напередодні Масляного тижня та міжнародного жіночого дня 8 березня, відбулося святкове засідання для членів клубу за інтересами «Надвечір`я», тема якого «Весну закликаю до рідного краю». Опікується роботою клубу бібліограф Ірина Тимофієва. Клуб відвідує 15 учасників, це читачі ЦБ та просто гості . Бібліотекарі щиро називають «надвечірців» категорією «60+».
Працівник бібліотеки розповіла про історію весняних свят, їх виникнення, презентувала відео- перегляд українських весняних звичаїв та обрядів. У подарунок до смачних млинців «надвечірці» отримали поетичні подарунки від Г. Шевченка,
... Читати далі »
"Він був сином мужика — і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком — і вказав нові світи й вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій... Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті - невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори" — писав Іван Франко про Тараса Григоровича Шевченка.... Читати далі »