Головна
 











Неділя, 19.05.2024, 22.34.08



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Категорії розділу
ОГОЛОШЕННЯ
Нові проекти Гуляйпільської ЦБС
Плани заходів ЦБС
Заходи Гуляйпільської центральної бібліотеки ім. В.Діденко
З історії України
Заходи Гуляйпільської бібліотеки для дітей
Заходи ЦБС
125 річчя Гуляйпільської центральної бібліотеки ім. В.Діденко
Різне
Виставки
Гуляйполе - колиска степового краю
УВАГА! КОНКУРС!
День міста
Жінки Шевченка (Районна бібліотека для дітей)
Навіщо читати?
Т. Г. Шевченко
"Стань другом Бібліотеки"
9 травня
Виховання дітей
Діти України
Ван Гог
200 річчя Т.Г. Шевченка
5 причин піти у бібліотеку
Читати корисно!
Нетлінне слово Кобзаря
День партизанської Слави
Вшануймо і полеглих і живих
Тих днів не змовкне слава
Бабин яр
Книги

Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Добре
2. Непогано
3. Відмінно
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2020 » Грудень » 9 » Міжнародний день пам’яті жертв геноциду
15.11.51
Міжнародний день пам’яті жертв геноциду

Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду, вшановування їх гідності і попередження цього злочину -           9 грудня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігати цьому злочину.Саме ця дата була обрана у зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Деякі факти про геноцид за останні 100 років:

1932-1933 — Йосип Сталін і Радянський Союз створюють штучний голод в Україні після того, як народ протестує проти "колективізації", яка вилучає з приватної власності сільськогосподарські землі й примушує людей до роботи в радянських колективах. За деякими оцінками, 25,000-33,000 осіб вмирають щодня. В Україні через голодомор загинули понад 4,5 млн. людей.

Грудень 1937-січень 1938 — Японська імператорська армія крокує в Китаї та вбиває, за історичними оцінками, близько 300 000 китайських солдатів і цивільних осіб. Десятки тисяч людей піддаються зґвалтуванню перед смертю.

1938-1945 — нацистська Німеччина, під проводом Адольфа Гітлера, починає вважати єврейське населення расово неповноцінними й загрозою для своєї раси. Вбиває шість мільйонів євреїв у Німеччині, Польщі, Радянському Союзі та в інших областях по всій Європі під час Другої світової війни.

1975-1979 — злочини лідера червоних кхмерів Пол Пота, щоб перетворити Камбоджу в комуністичне селянське господарство. Гинуть близько двох мільйонів осіб від голоду, примусової праці та страт.

1988 — іракський режим Саддама Хусейна призводить до нападів на цивільних осіб, що залишилися в "заборонених" областях. Атаки здійснюють із застосування іприту і нервово-паралітичних речовин. Гине до 100 000 іракських курдів.

1992-1995 — Югославія, на чолі з президентом Слободаном Мілошевичем, нападає на Боснію після того, як вона заявляє про свою незалежність. Близько 100 000 осіб — більшість із яких мусульмани, або боснійці, — вбиті під час конфлікту. Відбуваються масові страти чоловіків "бойового віку" і зґвалтування жінок.

Серпень 2014 року — так званий ІДІЛ руйнує й атакує північне іракське місто Синджарі, регіон релігійної групи меншини єзиди. 500 осіб було вбито, 70 дітей померли від спраги, жінки були продані в рабство між послідовниками угруповання Ісламська держава.

Січень 2016 — за даними доповіді Організації Об’єднаних Націй, ІДІЛ, як вважають, тримає понад 3500 людей рабами, більшість із яких жінки та діти з громади єзидів й інших груп меншин.

Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду покликаний підвищувати обізнаність про Конвенцію щодо запобігання злочину геноциду і покарання за нього, а також нагадує про мільйони людей, які стали його жертвами.

Категорія: Різне | Переглядів: 114 | Додав: admin | Теги: бібліотека, діденко, читання, Дармороз Ірина, Гуляйполе, геноцид, Махно, книга, Гуляйпільська ЦБС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • ЗОУНБ









  • Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz