Головна
 











Субота, 27.04.2024, 16.03.40



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Категорії розділу
Краєзнавство
Відомі люди Гуляйпільщини
«Література Гуляйпільського краю»
«Гуляйпілля сільськогосподарське»

Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Добре
2. Непогано
3. Відмінно
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Краєзнавство » Відомі люди Гуляйпільщини

Іван Бик

Презентація книги  І.Бика, Л. Терещенко «На порубіжжі  Дикого Поля».

           Одним з пріоритетних напрямів роботи нашої бібліотеки є краєзнавство. В наш час  духовного відродження України, значно збільшився інтерес і до її історичного минулого і до культурної спадщини рідного краю.  І стає доброю традицією, що на наших  літературних  заходах ми зустрічаємося або з новим літературним ім’ям, або новою книгою уже відомого гуляйпільського автора.

            Кожного разу на нас чекає щось нове, або зринає в пам’яті давно забуте, але таке рідне, цікаве, дороге.

   Цього разу мова піде про Івана Сергійовича Бика.

 Людина цікавої долі,  палко  закохана в Гуляйпілля - край свого раннього босоногого дитинства, в прекрасних і щедрих душею своїх земляків.

            Хтось знає його як науковця, доктора економічних наук, професора. Поціновувачі спорту -  як Президента Федерації шахів України, кандидата в майстри спорту. Про всі ці досягнення  Івана Сергійовича можна прочитати в книгах(працях) наших краєзнавців  Івана Кушніренка та Володимира Жилінського - «Люди  Гуляйпільщини» в розділі «Заслужені» та «Спортивна слава Гуляйпілля».

           Творча людина - завжди непересічна особистість, вона сповнена нових ідей, проектів, фантазій… Отож,  ми маємо  можливість познайомитися  з Іваном Сергійовичем  ще й як літератором і презентуємо його книги. Це: лірико-епічна поема- ессе «Буремний край»( 2013 р.) та роман-есе «На порубіжжі Дикого Поля(2014 р.)». В романі, який став результатом творчої співпраці подружжя Бика Івана Сергійовича та Терещенко  Лідії Антонівни, простежується зв’язок часів, що дає можливість критично оцінити глобальні події навколо сучасної України  - читаємо ми в передмові книжки. Герої роману- запорозькі козаки і їхні нащадки, які боронили Київ і Придніпров’я, Слобожанщину і Донбас, брали штурмом Перекоп і Севастополь, гинули під  Прохорівкою, звільняли Білорусь.

             Колись половці були прокляттям Київської Русі. Нині на очах усього світу віроломний сусід зі Сходу захопив Крим і Херсонес - колиску православ’я, сплюндрував Донбас…

              Від кроків Небесної Сотні прокинулась Україна!

            І знову, як багато століть тому, на порубіжжі Дикого Поля зійшлись дві цивілізації. Вирішується доля майбутнього «світового порядку…» Ось такі важливі  своєчасні  теми піднімають автори в книзі «На порубіжжі  Дикого Поля».

       Це літературно- художнє видання вийшло  у видавництві «Дніпровський металург» міста Запоріжжя у 2014 році.

            Але спочатку  давайте  перегорнемо сторінки життєвої книги нашого земляка.

        Бик Іван Сергійович народився 22 серпня 1937 року в      м. Гуляйполе.

          Своєю вдачею зобов’язаний Биківському роду, а вродою   - великому  роду Литвиненків.

          Наперекір усім потрясінням історичної долі тече в жилах Івана кров подолянина Бика Сергія Тихоновича і полтавчанки Литвиненко Наталки Трохимівни.

           Не довелось Іванові побачити своїх дідів:  Тихін помер від гонінь під час розкуркулювання і колективізації і похований на кладовищі  поблизу  П’ятихаток неподалік від вул. Спартаківської в місті Гуляйполе. Трохим загинув з саперною ротою 9(22)січня 1919р. і похований  на меморіальному цвинтарі.

          Назавжди збереглись в пам’яті дідівські сади на Спортивній і П’ятихатках (м. Гуляйполе): немов сьогодні бачить центр міста і його зелені околиці, що їх було  видно з вітряка, який стояв на тому місті, де сходяться три вулиці: Спортивна, Франка і Червоноармійська- так згадує Іван Сергійович в книзі «Буремний край». І далі «…мабуть не було кращої школи, ніж поруйнована в 2006 році Подолянська початкова школа №1». Стояла вона біля вигону, на якому вибігав з хлопцями все своє дитинство. До школи відвела мама 1 вересня 1945 р. З 1949 до 1955 року навчався в Гуляйпільській СШ №1. З другого класу захопився шахами.

              Після школи за порадою дядька Литвиненка Василя Трохимовича подався до Донбасу… Так став у 1960 році інженером- металургом.

            В інституті виконав своє перше наукове дослідження: «Продувка рідкого чавуну пароповітряною  сумішшю».

     З 1964 по 1969 роки працював на керівних посадах.

         Перша наукова робота з’явилася у 1968 році. Працював на заводі, одночасно був старшим викладачем кафедри «Технології і організації ливарного виробництва».

         Працюючи  у Києві, займався  проблемами  вищої, середньої спеціальної і професійно-технічної освіти.

       В 1971 році захистив кандидатську дисертацію, в 1999 році - докторську. Опублікував понад 70 наукових праць,серед них монографії «Проблеми організації і ефективності наукової діяльності у вузах», «Інтеграція наукового і промислового потенціалу».

        Доктор економічних наук, професор, Академік Української академії наук.

        Кандидат в майстри спорту, президент Федерації шахів України, заслужений діяч фізичної культури і спорту,капітан збірної України з шахів.

         Нагороджений  Орденом «Знак Пошани» (1977р.), Орденом «За Заслуги» 3 ступеня(2002 р.), чотирма медалями.

 

      І це далеко не повний перелік всіх досягнень, заслуг, відкриттів, звершень  Івана Сергійовича .

      З юнацьких років Іван Сергійович захоплювався поезією класиків минулого і сучасного. Перші проби пера з’явилися в газетах в Донецьку та Луганську(Це 1958р. та 1960-1964рр). Творча людина - завжди непересічна особистість, вона сповнена нових ідей, проектів, фантазій.

      Рідна земля - це казковий світ дитинства і юності, це невичерпне джерело, що все життя живить душу людини добром і світлом, а батьківська хата - це те, що завжди згадується, сниться, що ніколи не забудеться і гріє теплом спогадів. Незгасима любов до рідного краю, села, батьківської хати подарувала життя поетичним творам в книгах Івана Сергійовича, який в свою чергу дарує нам заряд позитивних емоцій та переживань викликаних багатогранною творчістю, та вдачею автора.

       Тож , побажаємо Івану Сергійовичу і надалі дотримуватися головного принципу свого життя -не зупинятися на досягнутому, йти вперед, реалізовувати заплановане,  міцного здоров’я та творчих злетів!           

              

Категорія: Відомі люди Гуляйпільщини | Додав: admin (28.09.2015)
Переглядів: 134 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • ЗОУНБ









  • Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz